Лазерне лікування — факти та міфи
Лазерне лікування потрапило до списку послуг естетичної медицини. І це не дивно! За допомогою лазера можна боротися з стійким знебарвленням...
Опубликовано в Среду, 4-го Сентября, 2019.
Вы можете следить за любыми ответами на эту запись через RSS 2.0 ленту и оставлять свои комментарии в конце статьи.
Залежність від наркотичних речовин формується поступово. Від моменту першого прийняття наркотика до дня, коли людина перетворюється на наркомана, може пройти від декількох місяців до декількох років. Чим вище термін — тим менш ефективне лікування наркозалежності та тим більш радикальні заходи доведеться приймати. Кожен наркозалежний проходить за цей час одну за однією всі стадії наркоманії.
Перша стадія — експериментування з наркотиками речовинами. Нічого страшного на перший погляд немає. Приймаються час від часу, часто за компанію. Перші дози викликають у людини надзвичайно гострі відчуття, порушуючи нейрохімічний баланс головного мозку. Наркотик активізує всі ресурси організму, і людина відчуває прилив сил після кожного його прийому.
На другій стадії залежності відбувається психічне звикання. Людина постійно відчуває потребу в прийнятті наркотику, якщо ж це не вдається, у неї погіршується настрій, виникає дратівливість і депресивний стан. Думки про те, що потрібно прийняти наркотичну речовину, стають нав’язливими. Спочатку бажання вжити наркотик пояснюється прагненням підвищити настрій, отримати заряд бадьорості та ейфорії однак незабаром позитивна мотивація змінюється на негативну: доза вже не викликає сильного задоволення і стає засобом зняття напруги, позбавлення від депресії і поганого самопочуття.
На цій стадії розвитку наркоманії формується фізична залежність від препарату. При припиненні прийому наркотику у людини починається абстинентний синдром (так звана «ломка») Симптоми абстинентного синдрому індивідуальні і залежать від виду наркотичних речовин. Найчастіше ломка проявляється в почутті тривоги, безсоння, відсутність апетиту, фізичних болях, м’язовій слабкості і треморі. Збільшення дози вже не приносить полегшення, тому людина намагається збільшити частоту прийому наркотику. Всі її думки зайняті тільки тим де б добути чергову дозу речовини.
Останній етап — сильне виснаження всього організму. У наркомана відбуваються патологічні зміни центральної нервової системи та інших органів. Наркотик вже не викликає ейфорії і потрібен лише для того щоб зняти ломку.
На першому етапі потрібно зняти абстинентний синдром. Але що потім?
Існує багато методів лікування хвороби. Але найпопулярнішим і, як багато хто вважає, найефективнішим є метод Довженка, інакше іменований як метод стресо-психотерапії. Цей же метод широко відомий в народі як лікування алкоголізму гіпнозом або кодуванням. Таке лікування грунтується на підсвідомої заміні одного інстинкту іншим.
Лікарі-наркологи під час лікування наркоманії гіпнозом замінюють для пацієнта інстинкт досягнення задоволення на інстинкт самозбереження. Тобто, бажання вжити спиртні напої блокується страхом, що в цьому випадку у людини дуже погіршиться здоров’я і самопочуття. Метод застосовується для людей, схильних до самонавіювання. «Код» знімається в разі впевненості в неможливості рецидиву хвороби.
Навіть найуспішніші лікарі світу не дають гарантій щодо того, що людина, яка вилікувалася від алкоголізму, більше не питиме ніколи. Для тривалого ефекту лікування важлива самомотивація людини, тобто його бажання відмовитися від шкідливої звички. Для закріплення позитивного результату терапії та відновлення людини, що одужала в соціумі існує ряд реабілітаційних центрів.